Balustrady metalowe Wrocław

Wykonujemy Balustrady metalowe i barierki ochronne we Wrocławiu

Zapraszamy po wycenę.

Wysokiej klasy balustrady metalowe we Wrocławiu

Balustrady metalowe wrocławskiej firmy M-Stal spełniają oczekiwania klientów na dwóch niezmiernie ważnych płaszczyznach. Po pierwsze, wykonane są z dobrej jakości stali nierdzewnej lub kutej, zabezpieczonej poprzez ocynkowanie, co zapewnia świetną odporność mechaniczną a także niewrażliwość na korozję. Daje to pewność, że balustrady metalowe Wrocław firmy M-Stal są wytrzymałe, będą służyć latami, a co najważniejsze są bezpieczne i wykonane profesjonalnie, z troską o najmniejsze szczegóły. Drugim aspektem któremu nasza firma wychodzi na przeciw jest piękno. Dbałość o detale, kompozycję i formę jest niewątpliwym atutem naszego zakładu.

Jakie balustrady metalowe oferujemy?

Oferujemy wszystkie możliwe opcje i elementy wzornictwa w różnych stylach, od wzorów geometrycznych, prostych, bo bardziej skomplikowane, bogate, wręcz barokowe dzieła w dowolnym wybranym przez klienta kolorze, także dopasowane do typu schodów, ich kształtu i rodzaju. Jedynym ograniczeniem jest zatem wyobraźnia, co daje absolutną wolność naszym klientom w zakresie projektu.

Mogą inspirować się już stworzonymi przez nas wzorami (zapraszamy do naszej galerii!) , czerpać z motywów historycznych lub wymyślać swoje własne – gwarantujemy satysfakcję. Przez lata pracy z bardzo wymagającymi klientami nabyliśmy ogromne ilości doświadczenia, pokory lecz także precyzji i dbałości o projekt które widać w naszych realizacjach.

Wykonujemy zarówno balustrady metalowe zewnętrzne jak i wewnętrzne, wykorzystując zarówno nowoczesne jak i klasyczne metody produkcji, przez co możemy stworzyć element wpasowujący się w dowolną stylistykę. Warto nadmienić że wszystkie tego typu konstrukcje składają się z pochwytu (części chwytanej) oraz wypełnienia, które najczęściej wykonujemy w oparciu o system słupków i tralek (elementów pionowych i poziomych), chociaż można zastosować wzory bardziej skomplikowane, zawiłe lub o nietradycyjnych kątach, pasujące do wnętrz w stylu art-deco czy innych upodobań klienta.

Do całości można dodać też dodatkowe pochwyty na niższych niż przyjęte za normę wysokościach, by ułatwić poruszanie się osobom starszym czy dzieciom, jednocześnie pamiętając o odpowiednich zabezpieczeniach, wiedząc, że maluchy lubią wspinać się na konstrukcje o dużych przestrzeniach pomiędzy elementami.

Rodzaje balustrad metalowych we Wrocławiu

balustrady metalowe zewnętrzne najczęściej muszą być lepiej zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi ponieważ bardziej są na nie narażone. Ich konstrukcja i forma najczęściej komponuje się z budynkiem a jednocześnie powinna być wygodna i dająca pewność bezpieczeństwa niezależnie od pogody.
balustrady metalowe wewnętrzne wykonywane do wnętrz domów odpowiadają „duchowi” pomieszczenia i nie są tak narażone na czynniki powodujące korozję, często umożliwia to zatem tworzenie bardziej delikatnych wzorów.

Balustrady metalowe wysokiej klasy

W naszej branży liczy się przede wszystkim uwaga i pilność, dbałość o szczegóły, ponieważ tworzone przez nas balustrady przede wszystkim są zabezpieczeniem dla pracowników różnych zakładów czy rodzin, lub osób niepełnosprawnych, zatem chronią ludzkie życie. Podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom oferujemy produkty najwyższej jakości, dobrane do potrzeb klienta i warte zaufania jakim nas obdarowuje.

Gwarantujemy bezpieczeństwo i satysfakcję naszych klientów a także niepowtarzalność wzornictwa, która jest jednym z atutów konstrukcji metalowych. Nie znajdą się nigdy dwa identyczne wzory, każdy element jest w pewnym sensie unikalny, a przez to cały projekt ma duszę, jest dopasowany do kupującego i nie da się go bezpośrednio skopiować.

Pozwala to nam stwarzać pewne unikalne piękno i nadać przedmiotom z pozoru użytkowym nieco artyzmu, a sam zleceniodawca może w ten sposób perfekcyjnie podkreślić na przykład charakter swojego domu czy miejsca pracy. Sam akt twórczy daje nam ogromną satysfakcję, w pewnym sensie twórca przelewa część siebie w dzieło.

Projekty i wykonanie balustrad metalowych we Wrocławiu i okolicy

Wykonujemy zlecenia na terenie Wrocławia i okolic. Ceniąc sobie czas naszych klientów prowadzimy konsultacje telefoniczne, podczas których możemy wstępnie podać wycenę projektu po uprzednim wybraniu wzoru, przybliżonej długości a także materiału z jakiego balustrada ma być wykonana. W ten sposób usługa jest wygodna dla kupującego jak i dla wykonawcy.

Po dokonaniu wstępnych ustaleń wykonamy pomiary i podamy dokładne koszta a także uzgodnimy szczegóły projektu. Wiemy o tym, że odpowiednie wymierzenie i rozplanowanie konstrukcji jest kluczem sukcesu; nasza praca jest precyzyjna i dokładna, nasi pracownicy mają ogromne doświadczenie praktyczne a także wyekwipowani są w dobrej jakości narzędzia, co przekłada się na bezproblemowy montaż i satysfakcję klienta.

Warto dodać, że przyjęta za obowiązującą normę wysokość poręczy to około 90-110cm, co daje odpowiednią gwarancję bezpieczeństwa. Przed przystąpieniem do planowania projektu warto mieć też na uwadze, że konstrukcja musi mieć odpowiednią sztywność, a także kilka punktów mocowania, tak by faktycznie spełniała funkcję pewnego oparcia dla użytkujących.

W poszukiwaniu inspiracji raz jeszcze zachęcamy do poznania naszych realizacji.

Nasze realizacje - Balustrady metalowe Wrocław