Ogrodzenia Legnica

Ogrodzenia Legnica - Wykonujemy wszelkiego rodzaju ogrodzenia posesyjne

Zapytaj o indywidualną wycenę wykonania ogrodzenia i bramy.

Ogrodzenia Legnica – sprawdzona i pewna firma

Legnica dolnośląskie słynie ze swojej wyjątkowej architektury. Corocznie odwiedzają ją tysiące turystów. Oglądają oni lokalną zabudowę miasta, często będąc pod jej wrażeniem. Ogrodzenia w Legnicy zazwyczaj dzielą się na te wykonane niezbyt profesjonalnie oraz małe dzieła sztuki, podziwiane przez oglądających.

Ta druga grupa to domena firmy M-Stal24. Wyrafinowany styl oraz serce, które jest wkładane w wykonanie ogrodzeń to cecha charakterystyczna, która wyróżnia M-Stal24 na tle konkurencji.

Indywidualne podejście do klientów procentuje w ich regularnych powrotach oraz kolejnych zamówieniach. Polecają oni firmę także swoim znajomym, co w wydatny i zauważalny sposób przyczynia się do nieustannego powiększania liczby zadowolonych klientów. Wszyscy oni potwierdzają, że najwyższa jakość połączona z profesjonalizmem i doświadczeniem to recepta na sukces!

Z czego składa się ogrodzenie?

Metalowe ogrodzenia to naturalny spadkobierca drewnianych płotów, a także popularna alternatywa dla siatek ogrodzeniowych. Metalowe ogrodzenia są znacznie wytrzymalsze od konkurencyjnych rozwiązań, a ponadto posiadają nieocenione walory estetyczne, nieobecne w przypadku zwykłych siatek – składających się zasadniczo wyłącznie z drutów. Ogrodzenia bramy wyrabiane są z metalu, przez co są masywne i niezwykle eleganckie.

Są to zasadniczo prawdziwe dzieła sztuki, przejaw artystycznego kunsztu kowalskiego. Ogrodzenia te są kute, co przekłada się na czasochłonny proces ich produkcji. Bardzo często zdarza się, iż stanowią one frontową część działki, jej element dekoracyjny, widoczny z drogi.

Bramy i ogrodzenia w Legnicy

Najważniejszym elementem ogrodzeń metalowych są przęsła ogrodzeniowe. Przęsła jako materiały budowlane występują w wielu różnych rodzajach i stylach. To one decydują o charakterze ogrodzenia jako całości. Należy bardzo dokładnie zastanowić się nad wyborem najlepszego projektu przęseł. Będą one nam towarzyszyć codziennie, warto więc sprawić sobie przyjemność i wybrać te, które najbardziej nam się podobają. Panele ogrodzeniowe to wybór charakteryzujący się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Niestety, jest to bardzo generyczny projekt i brakuje w nim szczypty indywidualności.

M-Stal24 poleca szczególnie gorąco ogrodzenia kute, nadające każdej działce indywidualny styl i własną, niepowtarzalną duszę. Należy pamiętać, że dom i ogród to miejsce definiujące nasze życie, oraz sposób na wyrażanie siebie w sposób najpełniejszy.

Montaż ogrodzeń posesyjnych

Warto także zastanowić się nad typem słupków ogrodzeniowych. Mogą one występować zarówno w wersji metalowej, jak i być wykonane z kamienia tudzież klinkieru. Kute przęsła ogrodzeniowe tworzone przez M-Stal24 mogą być zarówno w artystyczny sposób pofalowane, jak i całkiem proste. To od Klienta zależy, w jaki sposób będą się one prezentowały. Bogate doświadczenie i lata obecności na rynku sprawiają, że żaden typ przęseł nie stanowi dla firmy problemu.

Ogrodzenie to nie tylko widoczne na pierwszy rzut oka przęsła ogrodzeniowe. Choć zajmują one najwięcej miejsca na granicach działki, to jednak w miejscu wjazdu na teren naszej posesji wymagają one obecności bramy, a także furtki. Furtki mogą wychodzić także na tylną stronę naszej działki, jeżeli na przykład znajduje się tam komunalny śmietnik.

Otwierane bramy w ogrodzeniu

Je także wykonuje się z kutych elementów stalowych. Bramy dzielimy na dwuskrzydłowe, symetryczne i asymetryczne. Dwuskrzydłowe bramy otwierają się na podjazd, toteż wymagają dbania o dość dużą powierzchnię – szczególnie tyczy się to okresu zimowego, gdy intensywnie należy odśnieżać wjazd. Bramy przesuwne symetryczne i asymetryczne przesuwają się wzdłuż ogrodzenia.

Ich wybór determinowany jest przez możliwości terenowe. Wybór odpowiedniej bramy jest kwestią niezwykle istotną, ponieważ znajduje się on w centralnym punkcie, na którym skupiony jest wzrok oglądających. Szeroki wybór bram oferowanych przez M-Stal24 sprawia, że także o ten aspekt możemy być spokojni.

O czym należy pamiętać przy stawianiu ogrodzenia?

Projektowanie ogrodzenia można przeprowadzić w dwójnasób. Pierwszą opcją jest zlecenie tego architektowi, który zadba o wszystkie szczegóły dotyczące konstrukcji i wymagań technicznych związanych z wymiarami ogrodzenia. Wyjście to ma swoje zalety – oszczędzony czas możemy poświęcić na zajęcie się pozostałymi aspektami naszego domu, lub nawet na tematy całkowicie odmienne, jak chociażby… nasze przyjemności. Niestety, wiąże się to z kosztami. Specjaliści za swoje usługi wymagają dość wygórowanych opłat.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Ogrodzenia w Legnicy możemy zaprojektować też sami. Należy przy tym mieć na uwadze wysokość przęseł, która zgodnie z obowiązującymi przepisami nie może przekroczyć 220cm – w przeciwnym razie do naszego obowiązku należeć będzie zgłoszenie tego w naszym starostwie. Ta sama zasada tyczy się stawiania ogrodzeń od strony ulicy, drogi, torów kolejowych oraz wszelkiego rodzaju miejsc publicznych – wtedy fakt wybudowania ogrodzenia także musimy zgłosić. Po zaprojektowaniu naszego wymarzonego ogrodzenia panelowe zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z M-Stal24. Po przeanalizowaniu projektu i naniesieniu ewentualnych poprawek przedstawią oni wycenę.

Nasze realizacje w kategorii Bramy i ogrodzenia Legnica.